Akordeonista Tomáš Valiček vydal nový album CONNECTION!

Slovenský hudobník Tomáš Valiček v stredu 1. decembra uviedol na trh svoju druhú štúdiovú nahrávku s názvom Connection. Kolekcia jeho vlastných verzií známych skladieb zahratých a akordeóne nadväzuje na minuloročný debut Virtuoso.

Tomáš Valiček ponúka na albume Connection pestrý zoznam skladieb rôznych žánrov. Sú tu známe diela klasickej hudby, melódie z filmových soundtrackov ale aj šansón či tango.

Na nahrávke môžete počuť originálne verzie skladieb ako La vie en Rose (Édith Piaf), La Noyée (Yanna Tiersen), Violentango (Astora Piazzollu), titulnú skladbu batmanovského filmu The Dark Knight od skladateľov Hansa Zimmera a J. N. Howarda či ľudovku Na Orave dobre. Hudobník na album zaradil aj vlastnú autorskú skladbu Aurora, v ktorej okrem akordeónu hrá aj na kalimbe.

Talentovaný akordeonista na nahrávke spolupracoval s viacerými slovenskými aj zahraničnými hosťami. Jednou z nich je huslistka Luanne Homzy z Los Angeles, ktorá spolupracuje s rôznymi svetovými umelcami od klasickej hudby, jazzu, filmovej hudby až po popovú hviezdu Jennifer Lopez.

Významným hosťom albumu je aj violončelista Florian Eggner z Viedne, uznávaný umelec a sólista spolupracujúci s rôznymi orchestrami. Zo slovenskej scény sa na albume podieľali napríklad Pavol Smolka, známy najmä ako basgitarista, kapelník a hudobný manažér Zuzany Smatanovej, či jeden z popredných jazzových bubeníkov Peter Solárik. S väčšinou hostí pritom spolupracoval na diaľku počas lockdownu, čo zdokumentoval aj sériou videí. Práve vďaka týmto “online spoluprácam” dostal album názov Connection.

1. R. Galliano – Laurita
2. T. Valiček – Aurora
3. E. Piaf – La vie en Rose
4. J. S. Bach – Suite No.2, Badinerie, BWV 1067
5. Y. Tiersen – La Noyée
6. L. McKennitt – Tango to Evora
7. H. Zimmer, J. N. Howard – The Dark Knight
8. A. Piazzolla – Violentango
9. T. Murena – Indifférence
10. Na Orave dobre (ľudová)

Celý album si môžete vypočuť a zakúpiť na oficiálnej stránke hudobníka tomasvalicek.sk

Autor: www.hudba.sk

Zdieľať:
2021 © Tomáš Valíček. All rights reserved. Created by krasno.studio