Tomáš Valiček predstavuje druhý album ‘’CONNECTION’’

Druhé CD mladého slovenského akordeónového virtuóza, podľa niektorých renomovaných rebríčkov patriaceho medzi top 100 mladých akordeonistov na svete.

Názov Connection naznačuje línie spájania, na CD Tomáš interpretuje tradičný akordeónový repertoár /moderný aj klasický/, ale aj jeho veľkú lásku – filmovú hudbu, v druhej línii sa zasa ukazuje spájanie špičkových slovenských a svetových hostí, kde stredom a pojivom ostáva stále Tomáš a jeho akordeón.

Album ponúka veľmi emočný a zároveň svieži, moderný, pohľad na virtuóznu hru na akordeóne, posúvanie, ale, nie zrieknutie sa tradičného, zároveň však naznačuje, kam ďalej by sa Tomáš v budúcnosti mohol posúvať. Veľmi prirodzeným spôsobom prepája klasickú, jazzovú a filmovú hudbu, tak, aby si v nej dokázal svoje nájsť jednak poslucháč, ktorý už skúsenosť s podobným žánrom má, jednak nový poslucháč, ktorý by v rámci predsudkov po podobnej hudbe nesiahol.

Tým, že sám Tomáš je ešte veľmi mladý hudobník, a aj hudobníci, ktorí na albume hosťovali, prípadne ho hudobne produkovali, sa podarilo vytvoriť svieže, avšak už zrelé dielo, plné farieb a emócií, ktoré poslucháča vtiahne a už nepustí.

CD nájdete na:

https://www.spinaker.sk/valicek-tomas-connection

Zdieľať:
2021 © Tomáš Valíček. All rights reserved. Created by krasno.studio